Pokličite 04/512 10 78; 040/551 213 |

Film

Podrobnosti
Prekla | Z LIFFa v Loko  - poster

Prekla | Z LIFFa v Loko

orig. ()

Dolžina: 137 min
Leto: 2019
Država: Rusija
Jezik: ruščina
Scenarij: Aleksander Terehov
Režija: Kantemir Balagov
Igrajo: Viktoria Mirošničenko, Vasilisa Pereligina, Andrej Bikov, Igor Širokov, Konstantin Balakirev, Ksenija Kutepova, Olga Dragunova
Distribucija: Fivia 


Povezava: IMDb


Festivali, nagrade 
Cannes (nagrada za najboljšo režijo in nagrada FIPRESCI v sklopu Posebni pogled); Liffe (nagrada vodomec za najboljši film); ožji izbor za oskarja v kategoriji najboljši mednarodni celovečerec; Viennale (nagrada občinstva); Torino (najboljša igralka); Toronto; Rotterdam; San Sebastián; Busan; Sarajevo; Liffe

1945, Leningrad. Vojna je opustošila mesto, porušila hiše in prebivalcem pustila globoke rane, tako duševne kot telesne. Čeprav je eno najhujših obleganj v zgodovini končano, se bitka življenja in smrti nadaljuje. Ija, sestra v vojaški bolnišnici, in Maša, ki se je ravnokar vrnila z bojišča, skušata med razvalinami na novo zgraditi svoji življenji.
Pretresljiva in čudovito posneta zgodba o dveh mladih ženskah, ki iščeta smisel in upanje v ruševinah povojnega Leningrada. Film, svobodno prirejen po knjigi Vojna nima ženskega obraza, je mlademu ruskemu režiserju Kantemirju Balagovu (Bližina) prinesel nagrado za najboljšo režijo v sklopu Posebni pogled v Cannesu, vodomca na zadnjem Liffu, uvrstil pa se je tudi v ožji izbor za oskarja v kategoriji najboljši mednarodni celovečerec.

PRIHAJAJOČI FILMI
GOAT: Okus zmage (sinhronizirano)
GOAT: Okus zmage (sinhronizirano)
danes ob 17h / nedelja ob 17h
kino sova
Viharni vrh
Viharni vrh
danes ob 19h / 22.02 ob 19:30
pop

Priporočamo

Umri, ljubezen moja | Z LIFFa v Loko

Umri, ljubezen moja | Z LIFFa v Loko

drama
nedelja ob 19h
art kino

Senzualen prikaz poporodne depresije izpod taktirke škotske režiserke...

Bila je samo nesreča | Filmsko gledališče

Bila je samo nesreča | Filmsko gledališče

drama
petek ob 20h
filmsko gledališče

Prvi film Jafarja Panahija, ki ga je po dolgoletni prepovedi potovanja...

Bila je samo nesreča | Z LIFFa v Loko

Bila je samo nesreča | Z LIFFa v Loko

drama
21.02 ob 20:30
art kino

Prvi film Jafarja Panahija, ki ga je po dolgoletni prepovedi potovanja...

Tajni agent | Filmsko gledališče

Tajni agent | Filmsko gledališče

drama
27.02 ob 20h
filmsko gledališče

Drama o politični diktaturi v Braziliji sedemdesetih let, s katero je Wagner...

škofja loka ministrstvo za kulturo europa cinemas art kino mreža Slovenski filmski center europa cinemas