Pokličite 04/512 10 78; 040/551 213 |

Film

Podrobnosti
Najboljši rojstni dan (sinhronizirano) - poster

Najboljši rojstni dan (sinhronizirano)

orig. (Best Birthday Ever)

Dolžina: 75 min
Leto: 2022
Država: Švedska, Nizozemska, Nemčija
Jezik: slovenščina
Scenarij: Aje Andrea Brucken, po knjižni predlogi Rotraut Susanne Berner
Režija: Michael Ekbladh
Distribucija: Fivia


Povezava: IMDb


Festivali, nagrade 
Schlingel CFF Chemnitz 2021 (nagrada občinstva), Cinekid Amsterdam 2021, Ale Kino! CFF Poznan 2021, JEF CFF Vlaanderen 2022, New York CFF 2022, Anima Brussels 2022, BUFF Malmö 2022, Golden Sparrow CFF Gera/Erfurt 2022

 

Vsak otrok ima rad svoj rojstni dan in nepričakovane dogodivščine! Družinski animirani film je primeren tudi za mlajše otroke in za prvo izkušnjo celovečernega filma.

 

Zajček Karelček z ljubečo družino in hišnimi ljubljenčki živi v hiši na robu mesta. Kot mnogi petletniki tudi on hodi v vrtec in se igra s prijatelji v soseščini. Navajen je, da je vsa pozornost staršev namenjena njemu – a vse se spremeni, ko se rodi njegova sestrica Klara. Za Karelčkov rojstni dan bi morali z družino k jezeru na piknik, a kaj ko Klara ne neha jokati in zatem dobi še vročino! Ali res ni mogoče Klare zamenjati za starejšega brata? Karelček je jezen, ker je sestrica pokvarila njegov nepomembnejši dan, a ga razočaranje pripelje v nepričakovano pustolovščino z najboljšo prijateljico Moniko.

Film je posnet po kratkih zgodbah avtorice Rotraut Susanne Berner, ki so v slovenščini izšle pri Mladinski knjigi – Karelčkove zgodbice in Nove Karelčkove zgodbice.

PRIHAJAJOČI FILMI
Superman 3D
Superman 3D
petek ob 20h
pop
Smrkci film (sinhronizirano)
Smrkci film (sinhronizirano)
sobota ob 18:30 / nedelja ob 18:30 / 26.07 ob 18:30 / 27.07 ob 18:30
kino sova
Novice
Kino nad mestom 2025
10.07.2025

Kino Sora, Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka in Zavod 973 od 7. do 10. avgusta 2025 vabimo v Kino nad mestom. Na terasi otroškega in mladinskega oddelka Knjižnice Ivana Tavčarja...več

Priporočamo

Smrkci film (sinhronizirano)

Smrkci film (sinhronizirano)

animirana pustolovščina
sobota ob 18:30 / nedelja ob 18:30 / 26.07 ob 18:30 / 27.07 ob 18:30
kino sova

Letošnje poletje bodo v kinu zaznamovali priljubljeni Smrkci, saj se...

Superman 3D

Superman 3D

akcijska pustolovščina
petek ob 20h
pop

Večina ljudi pozna Clarka Kenta kot postavnega, predanega – in včasih...

Praslovan | Kino nad mestom (vstop prost)

Praslovan | Kino nad mestom (vstop prost)

dokumentarni
07.08 ob 21h
art kino

Zoran Predin: upornik, borec za pravice, postpunker, šansonjer. Ikona...

Babičin vnuk | Kino nad mestom (vstop prost)

Babičin vnuk | Kino nad mestom (vstop prost)

komična drama
08.08 ob 21h
art kino

Ko babici Amah postavijo diagnozo neozdravljive bolezni, mladi M zasluti...

škofja loka ministrstvo za kulturo europa cinemas art kino mreža Slovenski filmski center europa cinemas